تبلیغات
فرهنگ تلاوت تحلیل آمار سایت و وبلاگ

فرهنگ تلاوت
قرآن به زندگی آرامش میبخشد
قالب وبلاگ
نظر سنجی
كدام قاری قاری مورد علاقه شما استطراح قالب


امکانات وب
چه بسا قرآن خوانى
هست كه قرآن بر او لعنت مى كند

در یكى از شب ها امیرالمؤمنین علیه السلام از مسجد كوفه به سوى منزل خود حركت كرد. كمیل بن زیاد كه از یاران خوب آن حضرت بود امام را همراهى مى نمود. گذرشان از كنار خانه مردى افتاد كه صداى قرآن خواندنش بلند بود و این آیه را (امن هو قانت آناء اللیل ساجدا وقائما یحذر الاخرة و یرجوا رحمة ربه قل هل یستوى الذین یعلمون و الذین لا یعلمون انما یتذكر اولوالباب ) (آیا كسى كه در ساعات شب به عبادت پروردگار مشغول است ودر حال سجده و قیام ، از عذاب آخرت مى ترسید و به رحمت پروردگار امیدوار است . بگوآیا كسانى كه مى دانند با كسانى كه نمى دانند یكسانند؟!) زمر: آیه 9. با صداى دلنشین و زیبا مى خواند. كمیل از حال معنوى این مرد بسیار لذت برد و در دل بر اوآفرین گفت . بدون آنكه سخنى در زبان بگوید.

حضرت به حال كمیل متوجه شد و رو به او كرد و فرمود:
اى كمیل ! صداى قرآن خواندن او تو را گول نزند زیرا او اهل دوزخ است (چه بسا قرآن خوانى هست كه قرآن براو لعنت مى كند) و بزودى آنچه را كه گفتم به تو آشكار خواهم كرد!
كمیل از این مسئله متحیر ماند، نخست اینكه امام علیه السلام به زودى از فكر و نیت او آگاه گشت ، دیگراینكه فرمود: این مرد با آن حال روحانیش ‍ اهل دوزخ است.

مدتى گذشت . حادثه ی گروه خوارج پیش آمد و كارشان به آنجا رسید كه در مقابل امیرالمؤمنین ایستادند وعلى علیه السلام با آنان جنگید در حالى كه حافظ قرآن بودند.
پس از پایان جنگ كه سرهاى آن طغیان گران كافر بر زمین ریخته بود، امیرالمؤمنین علیه السلام رو به كمیل كرد در حالى كه شمشیرى كه هنوز خون از آن مى چكید در دست داشت ، نوك آن را به یكى از آن سرها گذاشت و فرمود:

اى كمیل ! این همان شخصى است كه در آن شب قرآن مى خواند و از حال او در تعجب فرو رفتى . آنگاه كمیل حضرت را بوسید و استغفار كرد. بحارالانوار جلد 33، ص 399.منبع:وبسایت قاریانطبقه بندی: ائمه و چهارده معصوم، اخلاقی، مقالات و مطالب قرآنی،
[ شنبه 30 دی 1391 ] [ 03:00 ب.ظ ] [ سید محمد مهدی حسینی ]
.: Weblog Themes By RoozGozar.com :.

درباره وبلاگ


با عرض سلام خدمت شما.
هدف از ثبت این وبلاگ ترویج فرهنگ قرآنی و مذهبی است.مطالب این وبلاگ بیشتر درمورد تلاوت قرآن میباشد که مطمئنا یکی از رها های ترویج قرآن و مفاهیم آن تلاوت است.متاسفانه امروزه نوجوانان و جوانان ما کمتر به دنبال فرآن هستند و خواندن آن برای آنها یک چیز غریب است.امیدواریم که آنها متوجه اشتباه خود بشوند و با قرآن مانوس شوند تا مورد رحمت حق قرار گیرند.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :