تبلیغات
فرهنگ تلاوت تحلیل آمار سایت و وبلاگ

فرهنگ تلاوت
قرآن به زندگی آرامش میبخشد
قالب وبلاگ
نظر سنجی
كدام قاری قاری مورد علاقه شما استطراح قالب


امکانات وب
این امام علی و فرهنگ اهل بیت است که با فرهنگ ایرانی و با همه فرهنگ های جهان تعامل و تفاهم دارد. والا مطمئن باشید اسلام طالبانی افراطی با هیچ فرهنگی کنار نمی آید و این خطر امروز ما را تهدید می کند.

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در گفت وگو با خبرآنلاین با متفاوت دانستن فرهنگ وهابی و طالبانی با فرهنگ اسلامی گفت: " باید اسلام را با اندیشه علی به جهان معرفی کنیم. اسلام محمدی و اسلام علی با این اسلام عرب های وهابی فرق دارد. اسلام علوی، اسلام انسان ساز آسمانی است. ما به آسمانی بودن و انسان ساز بودن حضرت باور داریم."

این استاد فلسفه تاکید کرد: " وهابیت و اسلام القاعده متعلق به عرب های تند رو و افراطی است. این فرهنگ افراطی ضد منطق علی است که باید در کشور خودمان هم از گسترش آن جلوگیری کرد.

فرق حکومت داری و منطق حضرت علی این بود که اسلام علی، اسلام محمدی و اسلام آسمانی بود. نه افراطی. من صریح می گویم که به حضرت علی(ع) و اسلام علی ارادت دارم. نه به این اسلام افراطی عربی. چرا. چون علی یک انسان آسمانی است."

دکتر دینانی افزود: "می گویم من به علی(ع) ارادت دارم. این علی و فرهنگ اهل بیت است که با فرهنگ ایرانی و با همه فرهنگ های جهان تعامل و تفاهم دارد. والا مطمئن باشید اسلام عربی افراطی با هیچ فرهنگی کنار نمی آید. اسلام طالبانی با هیچ فرهنگی کنار نمی آید. امروز خطری که ما را تهدید می کند همین است."

وی با اشاره به اسلام علی و اهل بیت عصمت و طهارت به عنوان حقیقت اسلام تاکید کرد:" نباید اسلام علی واهل بیت با اسلامی که فرهنگ عربی بر آن غلبه دارد اشتباه بگیریم. اسلام عربی افراطی با هیچ بخشی از فرهنگ ایرانی و فرهنگ جهانی ما سازگار نیست."


[ چهارشنبه 9 مرداد 1392 ] [ 12:07 ق.ظ ] [ سید محمد مهدی حسینی ]
.: Weblog Themes By RoozGozar.com :.

درباره وبلاگ


با عرض سلام خدمت شما.
هدف از ثبت این وبلاگ ترویج فرهنگ قرآنی و مذهبی است.مطالب این وبلاگ بیشتر درمورد تلاوت قرآن میباشد که مطمئنا یکی از رها های ترویج قرآن و مفاهیم آن تلاوت است.متاسفانه امروزه نوجوانان و جوانان ما کمتر به دنبال فرآن هستند و خواندن آن برای آنها یک چیز غریب است.امیدواریم که آنها متوجه اشتباه خود بشوند و با قرآن مانوس شوند تا مورد رحمت حق قرار گیرند.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :