تبلیغات
فرهنگ تلاوت تحلیل آمار سایت و وبلاگ

فرهنگ تلاوت
قرآن به زندگی آرامش میبخشد
قالب وبلاگ
نظر سنجی
كدام قاری قاری مورد علاقه شما استطراح قالب


امکانات وب

تفاوت بین قرائت و تلاوت قرآن كریم

قرائت از ریشه «قَرَءَ» به معنی جمع كردن و به هم پیوستن می باشد و مقصود از آن در سخن ، جمع و پیوستن حروف و كلمات می باشد كه با به هم پیوستن حروف ، كلمات با معنی و با پیوستن كلمات و حروف با هم ، جملات مفید ساخته می شود . به همین جهت ، هر جمع و پیوندی را قرائت نمی گویند و همچنین تلفظ حرفی واحد را قرائت نمی گویند .

اما تلاوت از ریشه « تَلی یَتْلُو» به معنی در پی آمدن و دنبال كردن است به نحوی كه مابین تابع و متبوع چیزی جز تبعیت نباشد . حال اگر متابعت ، امری مادی و یا پیروی در حكم باشد مصدرش « تُلُوّ و تِلْو » خواهد بود و اگر متابعت به واسطه قرائت یا تدبر در معنی باشد مصدرش « تِلاوَه» می باشد .

لذا هر تلاوتی ، قرائت می باشد اما هر قرائتی لزوماً تلاوت محسوب نمی شود و اساساً تلاوت در مواردی به كار می رود كه مطالب قرائت شده وجوب پیروی را در پی آورد .


[ یکشنبه 15 دی 1392 ] [ 05:08 ب.ظ ] [ سید محمد مهدی حسینی ]
.: Weblog Themes By RoozGozar.com :.

درباره وبلاگ


با عرض سلام خدمت شما.
هدف از ثبت این وبلاگ ترویج فرهنگ قرآنی و مذهبی است.مطالب این وبلاگ بیشتر درمورد تلاوت قرآن میباشد که مطمئنا یکی از رها های ترویج قرآن و مفاهیم آن تلاوت است.متاسفانه امروزه نوجوانان و جوانان ما کمتر به دنبال فرآن هستند و خواندن آن برای آنها یک چیز غریب است.امیدواریم که آنها متوجه اشتباه خود بشوند و با قرآن مانوس شوند تا مورد رحمت حق قرار گیرند.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :